Jestes tutaj: Home » SPORT » Liga Europy

Liga Europy

Po emocjach związanych z Ligą Mistrzów, przed Nami czwartek z Ligą Europy. Po raz pierwszy od 41 lat(!) mamy na tym etapie rozgrywek, dwie polskie drużyny. Zarówno Wisła Kraków i Legia Warszawa nie są faworytami swoich dwumeczów, jednak przeciwnicy, na których trafili, nie należą do tuzów europejskiej piłki a poza tym zmagają się z własnymi problemami.

Teoretycznie trudniejsze zadanie czeka Legie, która zmierzy się z jednym z trzech najbardziej utytułowanych zespołów w Portugalii – Sportingiem Lizbona. Jednak 22 krotni mistrzowie i 14 krotni zdobywcy Pucharu Portugalii mają ogromne długi, w zespole są podziały, a do Polski przylecieli z nowym trenerem. Mimo tych okoliczności, Sporting pozostaje zdecydowanym faworytem potyczki z Legią. Piłkarze i sztab szkoleniowy stołecznego klubu, zdają sobie sprawę z wielkości rywala,zapowiadają ambitna walkę i mimo, że dla większości z nich jest to „mecz życia”, obiecują nie przegrać tego spotkania, jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Początek meczu o godzinie 19:00.

Z kolei dwie godziny później na stadionie przy ulicy Reymonta, krakowska Wisła będzie gościć Standard Liege.Przyjezdni to w tej chwili 4 drużyna belgijskiej Jupiter League, grająca twardo, zdyscyplinowanie, często na pograniczu faulu. Jednak należy obiektywnie przyznać, ze nie ma w ich szeregach, żadnych technicznych wirtuozów i przy włożeniu maksimum ambicji oraz realizowaniu założeń taktycznych jakie nakreśli swoim podopiecznym trener Moskal, stać Wiślaków no podjęcie walki z dzisiejszym rywalem.
Pewną niewiadomą jest forma naszych drużyn, bo o ile portugalska i belgijska liga grają w najlepsze, o tyle nasza ekstraklasa rozpoczyna rozgrywki dopiero w nadchodzący weekend. Po odwołaniu meczu o Superpuchar na Stadionie Narodowym, dzisiejsze spotkania, są tak naprawdę pierwszymi meczami o stawkę, dla obu naszych drużyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 2 = sześć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 039 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony