Jestes tutaj: Home » FILM » Pod lupą operatorów – wybrano zwycięzcę

Pod lupą operatorów – wybrano zwycięzcę

Ani twórczość filmowa ani telewizyjna  nie istniałaby bez zdjęć, dlatego tak ważna w świecie artystów jest nagroda Stowarzyszenia Amerykańskich Operatorów Filmowych (ASC).

W minioną niedzielę ASC przyznało po raz kolejny swoje nagrody. Statuetkę dla najlepszego autora zdjęć w filmie kinowym przypadła Emanuelowi Lubezkiemu za „Drzewo życia”. To już druga nagroda ASC dla tego meksykańskiego operatora.

Lubezki jest nominowany również do Oscara. Co ciekawe, w ciągu 10 lat tylko pięć razy zdarzyło się żeby zdobywca nagrody ASC otrzymał później Oscara.

W kategoriach telewizyjnych Jonathan Freeman zdobył nagrodę za serial godzinny – „Zakazane imperium”, za serial półgodzinny statuetkę otrzymał Michael Weaver za „Californication”, a za film telewizyjny „Ósma storna” – Martin Ruhe.

Za całokształt pracy nagrodę przyznano Dante Spinotti, za to nagrody specjalne otrzymali: Harrison Ford,  Fred Godfrey, Francis Kenny i William Wages.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


8 + = dziewięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 808 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony