Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Wyznania facebookowe

Wyznania facebookowe

Najnowsza powieść Janusza Leona Wiśniewskiego pt. „Na fejsie z moim synem” jest najbardziej osobistą i zarazem nietypową ze wszystkich książek tego autora. Nieżyjąca matka – Irena Wiśniewska – kontaktuje się ze swoim synem Januszem za pomocą Facebooka. Pisze do niego z piekieł, a jej wpisy układają się w rodzinną historię.

Pisarz podejmuje bardzo wiele tematów. W jego nowej publikacji znajdziemy rozważania o Bogu, ludzkim pochodzeniu, sztuce oraz poznamy teorię tzw. bogonów, czyli boskich cząsteczek, które współtworzą wszechświat.

W piekle wykreowanym przez Wiśniewskiego znajdziemy przekrój postaci znanych z kart historii. Spacerują po nim m. in. Hitler, Pinochet, bin Laden, Einstein, Freud i Curie-Skłodowska. Autor „Na fejsie…” krytycznie odnosi się do tradycyjnie pojmowanej religijności. Zastanawia się nad tym, czy „Bóg nienawidzi kobiet” i zaciekle broni ich praw. Osobisty charakter książki wynika natomiast z chęci spłacenia długu wobec matki. Jest próbą nadrobienia straconego czasu i szczerego porozmawiania z nią, bez tematów tabu.

Premiera: 8.02.2012 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


cztery + 1 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 808 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony