Jestes tutaj: Home » FILM » Nagrody BAFTA rozdane

Nagrody BAFTA rozdane

W niedzielny wieczór w Londyńskim Covent Garden rozdano najważniejsze brytyjskie nagrody filmowe. Wśród nominowanych filmów największe szanse na zdobycie statuetki miał „Szpieg” i „ Artysta”.

 

Wieczór okazał się szczególnie udany dla twórców tego drugiego. Nie tylko otrzymał nagrodę za najlepszy film i reżyserię ( dla Michela Hazanaviciusa), ale także za scenariusz, kostiumy, muzykę. Nagrodę otrzymał również odtwórca głównej roli męskiej Jean Dujardin. „Szpieg” musiał zadowolić się nagrodą za najlepszą produkcję brytyjską, został również wyróżniony za najlepszy scenariusz adaptowany. Wydaje się, że nie było dużej konkurencji w wyścigu po nagrodę za najlepszą rolę żeńską.  Bezapelacyjnie zwyciężyła Meryl Streep rolą Margaret Thatcher w „Żelaznej Damie”. Jak burza idą zdobywcy nagród dla aktorów drugoplanowych – Christopher Plummer („Debiutanci”) i Octavia Spencer ( „Służące”), którzy otrzymali już m.in Złote Globy. BAFTY, które uznawane są za bardzo dobry Oscarowy wskaźnik potwierdziły, że w tym roku „Artyście” w wyścigu po nagrody trudno będzie dorównać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć − 2 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 808 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony